Aritma cup: Sokol Řepy – Sokol Nebušice „B“ 4:0 (0:0)

9.2.2020 13:30 Aritma, UMT

Čtvrté utkání Aritma cupu sehrál náš tým se Sokolem Nebušice „B“ (III. třída). První střely na branku jsme dočkali až po čtvrthodině hodiny, kdy slabě střílel Vodička. O tři minuty později prokličkoval obranou soupeře Jan Svoboda, ale k zakončení už se nedostal. Na druhé straně musel ve 22. minutě Herman vyběhnout, aby zmenšil střelecký úhel soupeři, který postupoval sám na branku. Další těžký zákrok si náš gólman připsal po půlhodině hry. Z naší strany stojí v prvním poločase za zmínku ještě střela Macka, který se uvolnil přes několik protihráčů a v 25. minutě slabá hlavička od Babol‘a.

I na začátku druhé půle se toho na hřišti moc nedělo. Až v 57. minutě zahrál Vodička asi nejhorší centr z rohu v celém zápase. Ovšem přízemní centr nadělal v obraně Nebušic takové zmatky, že se po několika odrazech a za přispění jednoho z obránců, ocitl v síti – 1:0. Od dosažené branky byl konečně k vidění lepší fotbal. Už o dvě minuty později měl velkou šanci Naňko po přihrávce od Koblice. V 62. minutě zahrály Nebušice malou domů a kopal se nepřímý volný kop z hranice malého vápna. Mackovu střelu po zemi však na brankové čáře vykopl jeden z obránců. Už o čtyři minuty si Macek spravil náladu, když mu za vápnem přihrál proti noze Babol‘, trefil míč přesně do horního rohu. Brankář si na střelu sice sáhl, ale gólu nezabránil – 2:0. Za dalších deset minut se konečně ze zimního spánku probudil Koblic. Několik metrů před vápnem Nebušic, obral soupeře o míč a prokličkoval s ním až před brankáře. Tak dlouho otálel se zakončením, až jej nebušický hráč fauloval a kopala se penalta. K její exekuci se postavil Herman, který bohužel míč nastřelil jen do brankáře. V 78. minutě našel Dolejšův centr z rohového kopu Koblice, který z hranice vápna střílel přímo z voleje vedle branky. Posledních deset minut dohrávaly Nebušice kvůli zranění, jen v devíti hráčích, čímž se naskytla možnost k navýšení skóre. V 80. minutě tak Macek po kombinaci až do vápna dával na 3:0. V 86. minutě trefil ještě Jan Svoboda břevno. Skóre tak uzavřel o minutu později Šejko po centru od Lukáše Klímy z trestného kopu.

Sestava: Herman – Kaiser (78. P. Svoboda), L. Klíma, Tumpach, P. Svoboda (46. Dolejš) – J. Svoboda (46. Kosina), Macek, Naňko (73. J. Svoboda), Vodička – Babol‘ (73.Šejko