Aritma cup: Sokol Řepy – Slovan Kunratice „B“ 2:0 (2:0)

2.2.2020 15:30 Aritma, UMT

Ve třetím zápase a oficiálně 1. kole turnaje proti Slovanu Kunratice „B“ (III. třída), byl náš tým poprvé v roli favorita. Jako první však v 6. minutě zahrozil soupeř z přímého kopu, ovšem Herman střelu mířící do šibenice vytáhl na roh. O minutu později jsme se konečně mohli radovat z první branky na turnaji. Vodička poslal zleva centr do vápna, kam si naběhl Semrád, jenž z malého vápna uklidil skákající míč do sítě – 1:0. Již za dvě minuty si náš tým vypracoval další velkou šanci. Centr z levé strany od Petra Klímy usměrnil Macek z voleje pouze do břevna, z dorážky pak Babol‘ mířil jen do brankáře. Na druhé straně musel Herman zasahovat proti přízemní střele soupeře k pravé tyči. Ve 24. minutě našel Ruml přihrávkou přes celé hřiště volného Semráda, který tak mohl postupovat sám na brankáře. Místo zakončení ještě přihrál před prázdnou branku Babol‘ovi, jenž pohodlně zvýšil na 2:0. Za další čtyři minuty trefil Macek střelou po zemi tyč.

Zkraje druhého poločasu znovu Macek vyzkoušel kunratického brankáře po přihrávce od Vodičky. Herman musel ve druhém poločase likvidovat dvě velké příležitosti soupeře. Zato naši hráči už měli ve druhém poločase většinou problém trefit branku. S výjimkou šance Babol‘a v 60. minutě, kterému přihrál pod sebe patičkou Semrád. Zato Kosina střílel sám před brankou placírkou vedle, stejně jako Macek o něco později. V 68. minutě hlavičkoval na malém vápně Babol‘ úplně sám, ale i jeho zakončení minulo branku. Poté jsme viděli ještě několik slibných brejků, ale bez finálního zakončení.

Sestava: Herman – Kaiser (75. Bock), Ruml, Tumpach, P. Klíma (46. P. Svoboda) – Semrád, Dolejš (61. P. Klíma), Macek, Vodička – Babol‘ (78. J. Svoboda), J. Svoboda (46. Kosina)

Branky: 7. Semrád, 24. Babol‘