Aritma cup: Sokol Řepy – FK Řeporyje 0:2 (0:2)

25.1.2020 15:30 Aritma, UMT

Ve druhém zápase Aritma cupu (předehrávaném 7. kole) změřil náš tým síly s FK Řeporyje. Soupeř hrající momentálně I.A třídu se dostal do vedení už v 7. minutě, když centr z pravé strany našel hlavu volného hráče Řeporyjí na malém vápně. První střelu ještě Herman zvládl vyrazit, ale na dorážku už byl bezmocný – 0:1.

O dvě minuty později zkusil na druhé straně Macek obloučkem překvapit gólmana, ale brankář s ním neměl problém. Ve 23. minutě přišla ztráta na pravé straně a hráč Řeporyjí křížnou ranou na zadní tyč překonal Hermana podruhé – 0:2. Poté měl náš tým několik střeleckých příležitostí, jenže Macek střílel vedle, Petr Klíma po centru hlavou nad a Jan Svoboda jen do gólmana. Naopak po půlhodině hry, minula technická střela hráče Řeporyjí jen těsně horní růžek branky.

Zkraje druhého poločasu vytáhl náš brankář umístěnou střelu k tyči na roh. V 61. minutě mohl snížit mladý David Stahl, když k němu ve vápně doputoval skákající míč, ocitl se najednou sám před brankářem. Jeho prudká rána však přeletěla břevno. O dvě minuty později střílel skoro z 30-ti metrů Petr Klíma, ale brankář jeho střelu pohodlně chytil. Nadějně ještě vypadala zpětná přihrávka Svobody na Macka, který však ani na dvakrát neprostřelil hráče před sebou. Také soupeř měl několik střeleckých pokusů, které těsně míjely obě tyče naší branky. Tři minuty před koncem šel ještě útočník soupeře sám na Hermana, jeho zakončení naštěstí skončilo jenom na tyči.

Sestava: Herman – Kaiser, P. Klíma (66. J. Svoboda), L. Klíma, Berky (46. P. Svoboda) – Pauer, Macek, Dolejš, Vodička – J. Svoboda (46. Stahl), Mika

Branky: 7. a 23.

Poločas: 0:2

V neděli nastoupí náš tým v 15:30 proti SK Slovan Kunratice „B“.