Aritma cup: Sokol Řepy – Sokol Lipence 0:4 (0:1)

18.1.2020 17:30 Aritma, UMT

V prvním zápase Aritma cupu (oficiálně předehrávané 6. kolo) změřil náš tým síly se Sokolem Lipence, se kterým se utkáme již v půlce března v I.B třídě. V sestavě se v útoku objevili dvě nové tváře: Jaroslav Šejko a František Spěváček.

První poločas byl celkem vyrovnaný. Jedinou gólovou akci v prvním poločase předvedli hráči soupeře ve 14. minutě.  Už předtím si jednu velkou šanci vytvořily Lipence, ale Herman nohama vyrazil.  Z našeho týmu mohl v 21. minutě skórovat hlavou Babol‘, když po centru z rohového kopu, jen těsně minul tyč branky. Hned po rozehrání soupeře se k míči dostal Šejko, který se ocitl na hranici vápna sám před brankářem, ovšem jeho střela přeletěla břevno. O chvilku později obral Babol‘ ve středu pole o míč soupeře a následně polovysokou tvrdou střelou vyzkoušel pozornost gólmana. Další šanci si v prvním poločase vytvořil hlavou Tumpach, ale po centru z rohu minul branku.

I na začátku druhé půle hlavičkoval nebezpečně Tumpach, ale opět vedle branky. Do horního rohu mířil alespoň přímý kop Babol’a, ale brankář Lipenců byl na místě. Místo vyrovnání tak v 61. minutě udeřilo na druhé straně. Po zbytečné ztrátě do autu, soupeř rychle zaútočil a Herman lovil míč ze sítě podruhé. O pět minut později prostřelil hráč Lipenců Hermana, naštěstí se ještě povedlo, pomalu se kutálející míč, na brankové čáře odehrát včas pryč. V 68. minutě dostal spoustu času a volného místa uprostřed našeho vápna hráč soupeře, který si pohodlně zpracoval dlouhý centr a zvýšil už na 3:0 pro Lipence. Aby toho nebylo málo, při další přihrávce za obranu byl vybíhající Herman u míče o chloupek později a hráč soupeře, tak pohodlně dával do prázdné branky – 0:4. Korigovat skóre mohl vzápětí Spěváček, když postupoval sám na branku, jenže přitom pouze nastřelil brankáře.

Sestava: Herman – Kaiser (46. J. Pauer), Tumpach, P. Klíma, Semrád – Macek, Babol‘, L. Klíma, Vodička (46. Dolejš) – Šejko (51. Spěváček), Spěváček (46. J. Svoboda)

Branky: 14., 61., 68., 70.

Poločas: 0:1

Příští sobotu nastoupí náš tým v 15:30 proti FK Řeporyje.