TJ Sokol Řepy

Aritma cup: Sokol Řepy – Sokol Vonoklasy 2:2

24.2.2019 9:30 Aritma, UMT

V 5. kole Aritma cupu nastoupil náš tým proti dalšímu týmu z III. třídy, okresu Praha-západ, Sokolu Vonoklasy, který na podzim uhrál jen 8 bodů.

Úvodní minuty zápasu proběhly zcela v režii našeho týmu. Už ve druhé minutě se trefil Vodička a v 6. minutě zvyšoval po sólovém úniku Žovnir už na 2:0. Ještě v 18. minutě potom trefil Tumpach hlavou po rohovém kopu tyč. Za brankovou čárou mohl skončit i prudká střela Lukáše Klímy, která málem prošla skrz děravé ruce gólmana Vonoklas. Na druhé straně i Fuzzi, který nastoupil netradičně na postu brankáře, musel dvakrát zasahovat. Postupem času se však přestal hrát fotbal a čím dál víc přibývalo na hřišti diskuzí. Na sklonku prvního poločasu potom upadl při souboji o míč v našem pokutovém území hráč Vonoklas a rozhodčí překvapivě odpískal pokutový kop. Soupeř tak velmi snadno snížil na 2:1. Ještě před koncem prvního poločasu se blýskl povedenou střelou Semrád, ale brankář soupeře ji vytěsnil na roh.

Po pauze se dostal do dvou vyložených šancí Jan Svoboda, bohužel v obou případech minul branku. Krátce na to mohl vedení navýšit Žovnir, který postupoval z pravé strany na brankáře, ale jeho střelu brankář vyrazil. To soupeř měl mnohem vyšší efektivitu. Po ztrátě míče před naším pokutovým územím, využily Vonoklasy svou jedinou šanci ve druhé půli k vyrovnání. Náš tým se snažil vstřelit vítěznou branku. Čtvrthodiny před koncem hlavičkoval po rohovém kopu jen do náruče gólmana Babol‘. Brankář soupeře si v dalším průběhu poradil i se střelou od Žovnira a v poslední minutě i od Semráda. Ze zápasu tak naše mužstvo vytěžilo jen bod.

Sestava: Fuzzi – Hrubý, Ruml, P. Klíma, Tumpach – Babol‘ (40. Duda), Semrád, L. Klíma, Vodička (67. Babol‘) – Žovnir, J. Svoboda (58. Kimranov).

Branky: 2. Vodička, 6. Žovnir – 37. z penalty, 66.

Poločas: 2:1

Příští neděli čeká náš tým generálka proti SK Modřany (17:30, Tempo). Již v 9:30 ovšem nastoupí s hráči „B“ týmu naše mužstvo proti pravděpodobnému vítězi turnaje FK Zbuzany „B“.