TJ Sokol Řepy

Přípravný zápas: FC Zličín „B“ – Sokol Řepy 4:4 (2:3)

Po nehraném turnaji v neděli na Aritmě kvůli počasí jsme cestovali k přátelskému utkání k našim sousedům do Zličína s místním B-mužstvem, které máme v soutěži.

Od prvních minut jsme přebrali iniciativu a postupnými přihrávkami, narážečkami na jeden dotek jsme si vytvořili územní převahu a dobrou kombinaci se dostávali do šancí.

První gól přisel záhy. Odvracený rohový kop se dostal opět ke Gregorovi, který výbornou kličkou obešel obránce soupeře a s velkým přehledem předložil přihrávku pod sebe Fuzzimu, který z první poslal přízemní střelou k tyči – 0:1

Hned skoro z protiakce domácích zbytečně ztrácíme míč na půlce hřiště, kdy střední záložník hostů dobře vybojuje míč a kolmici posílá do šance útočníka soupeře, který se ke vzdálenější tyči naší branky nemýlí – 1:1

Hned posléze, resp. za dvě minuty propadáme na levé straně, kdy domácí záložník posouvá po kličce do středu hřiště, kde hráč střílí jednou, ale jeho pokus je zblokován a na druhý pokus se dalekonosnou střelou pod břevno nemýlí – 2:1.

Ač trošku otřeseni z výsledku a otočení stavu během tří minut na 1:2, bylo na vyrovnání do poločasu, ba co více i otočení. A to se opravdu povedlo.

Po napadání soupeře u jeho vápna se zmocnil míče Koblic, který otočil hru, předložil Babolovi a ten z hranice velkého vápna bez přípravy krásně zavěšuje ke vzdálenější tyči – 2:2.

Nakonec třetí gól a otočení výsledku první půle, která byla bohatá na góly, zařídil Gregor, kdy převzal na prostředku míč. Jedna, druha klička, otočení a prásk po kladensku bodýlkem k tyči za bezmocného Rosendorfa – 2 :3. Tím také první půle následně končí.

Do druhé půle udělal trenér pět změn, kdy přišlo pět jiných hráčů. Obraz hry se poněkud vyrovnal. I přesto jsme z rohového kopu udeřili. Kdy na dobře zahraný roh si naběhl a vysoko vyskočil zcela sám kapitán Tumpach a zkušeně zavěsil k tyči – 2:4.

Golu bylo požehnaně, ale to nebyl stále konec. V 78. minutě po chybě na naší levé straně uniká hráč rychlým protiútokem do vápna a tam ho nešťastně zasahuje ve skluzu obránce Budínský a je nařízena penalta, kterou domácí hráč bezpečně proměňuje – 3:4

Když už jsme si mysleli, že přijde druha výhra v přípravě, nacentroval z levé strany hráč Zličína a zcela nepokrytý útočník v záklonu a skoro v pádu hlavičkuje přes celou šířku branky do tyče a od tyče do sítě – 4:4.

Je velká škoda, že po kombinační zlepšené hře dostáváme zbytečné góly po individuálních chybách.

Sestava 1.poločas: Tesař – Hrubý, Tumpach, Ruml, Nekvapil – Macek, Gregor, Koblic, Babol‘ – Martínek, Fuzzi

Sestava 2.poločas: Tesař – Hrubý (75. Fuzzi), Tumpach, Ruml (60. P. Klíma), Svoboda – Macek (78. Martínek), Gregor (78. Koblic), Budínský, Vodička – Žovnir, Kimranov (78. Fejfar)

Branky: Fuzzi, Babol‘, Gregor, Tumpach