TJ Sokol Řepy

Aritma Cup: Sokol Řepy – Sokol Vonoklasy 1:1

4.3.2018 13:30 Aritma, UMT

V dalším utkání zimního turnaje vyběhl na hřiště proti soupeři ze III. třídy okresu Praha-západ výběr složený převážně z hráčů našeho B-týmu.

První branková příležitost se odehrála v 6. minutě v našem vápně, když po rohovém kopu hlavičkoval na zadní tyči úplně volný hráč Vonoklas, jehož hlavička naštěstí mířila těsně vedle. Do vedení se náš tým dostal v 11. minutě, když se ve vápně dostal k míči Hrubý a střelou do horního rohu branky nedal gólmanovi soupeře možnost zasáhnout – 1:0.

O pár minut později na druhé straně, si na přihrávku do rohu pokutového území naběhl útočník Vonoklas. Na pohyb vyběhnuvšího Tesaře zareagoval snahou o lob, kterému však dal příliš velkou razanci, takže míč skončil až za brankou. Za další dvě minuty se ke střele dostal znovu Hrubý, jenž v zápase nastoupil na hrotu, a jeho prudká střela jen těsně minula šibenici. V 35. minutě pak vyzkoušel brankářské schopnosti vonoklaského gólmana technickou střelou do horního růžku branky Horák. Soupeř vzápětí reagoval nebezpečnou hlavičkou z malého vápna, kterou Tesař vyrazil přímo před sebe, kde byl jako první u míče hráč Vonoklas, jenž zakončil hlavou těsně vedle. Chvilku před poločasem měl ještě velkou šanci Semrád, jehož střela těsně minula tyč. Krátce po něm neprostřelil zblízka brankáře ani Horák.

Pár minut po začátku druhé půle znovu Horák lobem dokonce orazítkoval břevno. V 52. minutě však Budínský na hranici vápna váhal s rozehrávkou. Vonoklaský útočník mu sebral míč a chtěl postupovat na našeho brankáře, v čemž mu zabránil nedovolený Budínského zákrok a pískal se tak pokutový kop. Tesař sice při penaltě vystihl správný směr, ale na míč nedosáhl – 1:1.

Za dvě minuty mohl odpovědět aktivní Horák, ale jeho střela letěla vysoko nad. Takřka ve stejné minutě mohl soupeř dokonce otočit. Do pokutového území pronikl osamocený hráč Vonoklas, píchl si míč kolem Tesaře, čímž se však trochu vyhnal z ideální střelecké pozice. Jeho následná střela z úhlu totiž skončila pouze na tyči.

V 57. minutě se na druhé straně ocitl v šanci Máchal, ale brankář mu nedal žádný čas na zpracování, takže jeho pohotová střela mířila jen vedle branky. Poté měl dvě velké šance Fuzzi, ale ani on neskóroval. Poslední šance byla k vidění čtyři minuty před koncem, když si na roh Petra Klímy vyskočil Horák a jeho hlavička proletěla kousek nad břevnem. Výsledkem tak byla první bodová ztráta v turnaji.

Sestava 1. poločas:  Tesař – Kaiser, Budínský, Máchal, Svoboda – Fuzzi, Michna, Semrád, P. Klíma – Koblic (33. Horák) – Hrubý

Sestava 2. poločas:  Tesař – Hříbal, Budínský, Tumpach, Svoboda – Fuzzi (81. P. Klíma), Michna, Nekvapil, P. Klíma (62. Semrád) – Horák – Máchal (62. Hrubý)

Branky:  11. Hrubý  52. z pen.

Poločas: 1:0

Ostatní výsledky 5. kola

TJ Hostivice – SK Roztoky 0:0
FK Řeporyje – Sparta Košíře 3:2 (1:1)
FK Jinočany  –  SK Aritma Praha „B“ 2:4 (0:1)

Dohrávka 4. kola

SK Aritma Praha „B“ – Sparta Košíře 3:1 (1:0)

Tabulka
1 Sokol Řepy 5 4 1 0 15:4 13
2 SK Aritma Praha „B“ 5 3 2 0 16:6 11
3 FK Jinočany 5 3 0 2 20:11 9
4 FK Řeporyje 5 2 2 1 13:6 8
5 SK Roztoky 5 2 1 2 7:17 7
6 TJ Hostivice 5 1 2 2 11:11 5
7 Sokol Vonoklasy 5 0 2 3 5:20 2
8 FK Sparta Košíře 5 0 0 5 6:18 0

V příští utkání turnaje nastoupí náš tým 11. března v 9:00 proti domácí Aritmě.