TJ Sokol Řepy

Aritma Cup: Sokol Řepy – Aritma Praha „B“ 2:4

11.3.2018 9:00 Aritma, UMT

V neděli ráno čekal náš tým souboj s největším favoritem turnaje, domácím „B“ týmem Aritmy.

Rozdíl jedné soutěže byl znát od prvních minut, zejména v rychlosti kombinace. Jako by náš tým dosud dělal úplně jiný sport. První úder přišel v 8. minutě, když naší ztrátu na soupeřově polovině, potrestali domácí rychlým kontrem po levé straně. Prudkou přihrávku po zemi pak zblízka zakončil útočník Aritmy – 0:1.

Z našeho mužstva se poprvé osmělil ke střele v 15. minutě Paul, jehož střela z voleje však minula cíl.  V 25. minutě hosté opět zaútočili po levé straně. Zpětná přihrávka před branku našla na hranici vápna volného hráče Aritmy, který po zemi zamířil přesně k tyči a Tesař lovil podruhé míč ze sítě – 0:2.

Následovala děsivá pětiminutovka, kdy mohli domácí přidat klidně další čtyři branky. Jednu z nich zachránil Tesař včasným vyběhnutím pod nohy útočícího hráče. Ostatní tři naštěstí mířily těsně mimo tři tyče. V prvním poločase náš tým vytěžil z minima maximum, když Máchal vybojoval rohový kop. Následně odražený rohový kop vrátil do vápna Ďurčík, jehož přesný centr našel úplně volného Vodičku, jenž se trefil hlavou přesně k tyči – 1:2.

Pět minut před koncem však přišla další chyba v rozehrávce. Tumpach přihrával na obsazeného Lukáš Klímu, toho však předskočil dotírající hráč Aritmy.  Následovala prudká střela doprostřed branky, proti které Tesař nedokázal zasáhnout, neboť na poslední chvíli změnila směr letu – 1:3.

Z druhého poločasu uběhlo něco přes 30 sekund, když dostal Fuzzi přihrávku z pravého křídla před vápno. Jeho dělovku pod břevno však domácí brankář bravurně vytáhl na roh. O dvě minuty později zahrávali domácí rohový kop. Poměrně nízko letící míč vletěl do chumlu hráčů před brankou. Od někoho z nich se bohužel odrazil do naší branky – 1:4.

V 55. minutě zahrávali domácí přímý kop, který vyrazil Zdanovec pouze před sebe. Následná dorážka sice skončila v síti, ale hráč Aritmy si předtím pomohl faulem, takže gól nebyl uznán. Ještě v 72. minutě mohli domácí přidat pátou branku, ale hráč Aritmy mířil pouze do boční sítě.

Čtvrt hodiny před koncem byl na hranici vápna faulován Hrubý. K zahrávání přímého kopu se postavil Tumpach. Při jeho výstavní ráně plachtil vzduchem brankář Aritmy marně, jelikož střela skončila přímo v šibenici – 2:4.

Poslední minuty se odehrály převážně na polovině Aritmy, bohužel bez většího efektu. Největší šanci na zkorigování stavu měl v 83. minutě Vodička, když si naběhl na přihrávku za obranu, jenže si míč příliš před kopnul, takže mu ho brankář pohodlně sebral. Pět minut před koncem ještě proti střele z úhlu úspěšně zasáhl Zdanovec, a tak už se na nepříznivém stavu do konce zápasu nic nezměnilo.

Sestava 1. poločas:  Tesař – L. Klíma, Nekvapil, Tumpach, Budínský – Ďurčík, Fuzzi, Paul (44. Horák), Hrubý, Vodička – Máchal

Sestava 2. poločas:  Zdanovec – L. Klíma (81. P. Klíma), Nekvapil, Tumpach (57. Svoboda), Budínský (65. Tumpach) – Ďurčík, Fuzzi, Macek, Vodička – Horák (60. Hrubý) – Máchal

Branky:  33. Vodička, 75. Tumpach – 8., 25., 40., 47.

Poločas: 1:3

Další fotografie z utkání najdete na Google+

Ostatní výsledky 6. kola

TJ Hostivice – Sparta Košíře 0:6 (0:2)
FK Řeporyje – FK Jinočany 1:0 (0:0)
SK Roztoky – Sokol Vonoklasy 1:0 (0:0)

Poř. Tým Z V R P Skr. Body
1 SK Aritma Praha „B“ 6 4 2 0 20:8 14
2 Sokol Řepy 6 4 1 1 17:8 13
3 FK Řeporyje 6 3 2 1 14:6 11
4 SK Roztoky 6 3 1 2 8:17 10
5 FK Jinočany 6 3 0 3 20:12 9
6 TJ Hostivice 6 1 2 3 11:17 5
7 FK Sparta Košíře 6 1 0 5 12:18 3
8 Sokol Vonoklasy 6 0 2 4 5:21 2

V závěrečném utkání turnaje nastoupí náš tým v neděli 18.3 od 13:30 proti FK Jinočany.