TJ Sokol Řepy

Aritma Cup: Sokol Řepy – SK Roztoky 8:0

25.2.2018 9:30 Aritma, UMT

Ve čtvrtém kole turnaje čekala na hráče, kromě soupeře z okresního přeboru Praha-západ, i zima jak v ruské lize. Zápas byl proto zkrácen na 2×40 minut. Jelikož Roztoky k utkání nastoupily pouze v deseti hráčích, měl náš tým celý zápas výhodu jednoho hráče v poli.

Jako první trefil branku ve čtvrté minutě Macek, ale jeho střela po zemi přímo doprostřed branky nemohla mít šanci na úspěch. Ve 13. minutě kopal náš tým rohový kop, který soupeř dokázal ubránit pouze vyražením kousek za vápno, kam si naběhl Semrád a přímo z voleje míč poslal přes bránící hráče i překvapeného roztockého brankáře – 1:0. Ve 24. minutě se sám před brankářem ocitl Ďurčík, ale jeho zakončení těsně minulo zadní tyč. To o tři minuty se v podobné pozici zjevil Semrád, jenž zachoval chladnou hlavu a uklidil míč po zemi na bližší tyč, mimo dosah stojícího brankáře – 2:0. Po půlhodině hry se dral do zakončení Macek, když nasadil obránci jesle a postupoval z úhlu sám na brankáře, bohužel zakončoval přímo do náruče gólmana.

Z druhé půle uběhlo sotva dvacet vteřin, když do pokutového území pronikl Hrubý a sólovou akci zakončil třetí brankou. Soupeř reagoval nebezpečnou přízemní střelou, jež těsně minula zadní tyč Zdanovcovy branky. Za další tři minuty si však za obranu naběhl Máchal a tváří tvář gólmanovi zvýšil na 4:0.  Po čtvrté brance již soupeř rezignoval na poctivou defenzivu a naši hráči si začali vypracovávat jednu šanci za druhou. Dlouho se však nedařilo tyto šance proměňovat.  Až v 68. minutě si na centr z rohového kopu vyskočil v malém vápně Tumpach, který mimochodem celé utkání odehrál bez dresu, a zvýšil hlavou již na 5:0. Jednu ze svých šancí proměnil v závěru i Kudela, když si ve vápně přehodil míč na levou a po zemi překonal nešťastného brankáře Roztok. V posledních pěti minutách se našemu týmu začaly dařit akce s náběhy po levém křídle. Přesné přihrávky po zemi od Semráda, zužitkovali postupně Hrubý s Máchalem, takže konečný stav byl 8:0!

Sestava:  Zdanovec – Kaiser (40. Kudela), Nekvapil, Tumpach, Semrád – L. Klíma, Hrubý (47. Kaiser), Macek (63. Hrubý), Vodička – Ďurčík (70. Macek) – Máchal

Branky:  13. a 27. Semrád, 41. a 76. Hrubý, 44. a 80. Máchal, 68. Tumpach, 78. Kudela

Poločas: 2:0 (Hráno 2 x 40 minut)

Ostatní výsledky 4. kola

FK Řeporyje – TJ Hostivice 2:2 (1:1)
SK Aritma Praha „B“ – Sparta Košíře 28.2
FK Jinočany  – Sokol Vonoklasy 3:1 (1:0)

8 FK Sparta Košíře 3 0 0 3 3:12 0

V příští utkání turnaje nastoupí náš tým 4. března 13:30 proti Sokolu Vonoklasy.