Aritma Cup: Sokol Řepy – FK Řeporyje 1:0

18.2.2018 13:30 Aritma, UMT

Ve třetím kole zimního turnaje nás čekal osudový soupeř z loňské sezóny, tým FK Řeporyje. I tentokrát šlo o naprosto vyrovnaný souboj.

První velkou šanci měl v sedmé minutě Máchal. Jeho nečekaný lob z půlky hřiště řeporyjský gólman jen s námahou vyrážel ven z branky. O pár minut později střílel krátce za sebou dvakrát Fuzzi jen do náruče brankáře. Poté následovala snad největší šance soupeře. Při velkém závaru v našem pokutovém území, musel až na  brankové čáře zachraňovat Nekvapil. O chvilku později zakončoval na druhé straně z voleje Máchal střelou nad po povedeném centru od Vodičky.  Ve dvacáté minutě prohrál ve vápně Nekvapil hlavičkový souboj s řeporyjským dlouhánem, ale hlavičku k pravé tyči si Zdanovec pohlídal. Rozhodující okamžik utkání přišel pět minut před koncem prvního poločasu.  Řeporyjský brankář vyběhl na přízemní centr, který směřoval na Máchala. V pádu však rukou vyrazil míč přímo k nohám Romana Fuzziho, někam do prostoru penaltového puntíku, a ten hned z prvního doteku míč uklidil do šibenice – 1:0.

Hned zkraje druhého poločasu Zdanovec nadvakrát krotil tvrdou střelu soupeře. Po deseti minutách mohl zblízka zvýšit Kudela, když si naběhl na kolmou přihrávku do vápna z pravé strany, ale nový brankář v řeporyjské svatyni zasáhl úspěšně. O dvě minuty později měl i trochu štěstí při střele Lukáše Klímy z pravé strany, která olízla přední tyč a prolétla celým pokutovým územím. V 66. minutě přišel pěkný centr z pravé strany, který jeden za našich hráčů ještě prodloužil na zadní tyč, kam si naběhl úplně volný Vodička, na kterého tak zívala prázdná branka. Bohužel však míč napálil z voleje vysoko nad branku. Dvacet minut před koncem měli ještě šanci na vyrovnání Řeporyje, naštěstí míč těsně minul pravou tyč. Postupně se však v soupeřově obraně začal objevovat prostor pro brejkové situace, nicméně Fuzzi, Vodička ani Duda své šance nevyužili, a tak zápas skončil těsnou výhrou našeho týmu.

Sestava 1. poločas:  Zdanovec – Kaiser, Nekvapil, Tumpach, Semrád – J. Novák, Hrubý, Duda, Vodička – Fuzzi – Máchal

Sestava 2. poločas:  Zdanovec – L. Klíma, Nekvapil, Tumpach, Svoboda – Semrád (69. J. Novák (77. Vodička)), Hrubý, Fuzzi,  Vodička (75. Semrád) – Máchal (60. Duda) – Kudela

Branka:  40. Fuzzi