Aritma Cup: Sokol Řepy – TJ Hostivice 2:1

11.2.2018 17:30 Aritma, UMT

Ke druhému utkání zimního turnaje dorazilo pouze 12 hráčů včetně trenéra a jednoho dorostence, což není zrovna dobrá vizitka pro ty ostatní.

Zpočátku přicházely šance zejména po naší levé straně. Už ve 3. minutě vyzkoušel pozornost hostivického gólmana z úhlu Vodička, poté co sám vybojoval míč na obránci. V 6. minutě si na centr Semráda vyskočil na zadní tyči Tumpach, ale i tentokrát byl soupeřův brankář na svém místě. Ve 14. minutě měl po rohovém kopu slušnou šanci Ďurčík, když se k němu odrazil míč po rohovém kopu, ale jeho přízemní střela jen těsně minula tyč. V 17. minutě zahrával standardku u rohu pokutového území Tumpach. Místo centru však vypálil na bližší tyč, s čímž hostivický gólman evidentně nepočítal – 1:0!  Ve 23. minutě však musel pro zranění odstoupit Ďurčík a zbytek zápasu tak hráči museli odehrát bez střídání.  V 25. minutě měly velkou příležitost na vyrovnání Hostivice.  Nebezpečná hlavička z malého vápna po centru zprava, naštěstí nebyla dobře umístěna, takže na ní Zdanovec bezpečně dosáhl. Ve 30. minutě se potom zleva naší obranou prokličkoval hráč Hostivic a Zdanovec musel opět zasahovat. Převahu Hostivic v první půli narušil v první půli již pouze brejk, na jehož konci byla střela Hrubého, jež o pár decimetrů minula šibenici. Ve 40. minutě dostaly už Hostivice míč do naší sítě, ale bylo to z postavení mimo hru, takže gól nebyl uznán. Následovaly i další šance, tentokrát z pravé strany. Nejprve se hráč soupeře zbavil Semráda a po přechodu přes dalšího hráče vypálil na Zdanovce, který jeho tvrdou střelu pouze vyrazil, avšak ani z následné dorážky nepustil míč do sítě.

Druhou půli začala střelou Fuzziho z úhlu přímo do náruče gólmana. Na dlouhou dobu to však byla poslední šance našeho týmu. Více šancí ke skórování měly určitě Hostivice, hlavně centry do vápna dělaly naší obraně velké problémy. V 56. minutě našel centr z rohového kopu na malém vápně u přední tyče hráče Hostivic, který naštěstí hlavičkoval nad odkrytou branku. Náš tým přežil i několik dalších ošemetných centrů a dvě minuty před koncem tak udeřilo na druhé straně.  Na přihrávku do levého křídla si naběhl Semrád, který prudkou přihrávkou po zemi před malé vápno, vybídl ke skórování nabíhajícího Máchala, jemuž stačilo jen správně nastavit nohu – 2:0.  V závěru měly Hostivice ještě jednu standardku, která už tentokrát skončila po hlavičce v naší síti – 2:1, nicméně prakticky vzápětí se pískal konec utkání.

Sestava: Zdanovec – Kaiser, Nekvapil, Tumpach, Semrád – Ďurčík (23. J. Pauer), Hrubý, Duda, Fuzzi, Vodička – Máchal

Branky:  17. Tumpach, 88. Máchal – 90.

Poločas: 1:0

Ostatní výsledky 2. kola

SK Roztoky – SK Aritma Praha „B“ 0:6 (0:2)
Sparta Košíře – FK Jinočany 0:7 (0:2)
Sokol Vonoklasy – FK Řeporyje 0:7 (0:2)

Průběžná tabulka
1 Sokol Řepy 2 2 0 0 5:3 6
2 FK Řeporyje 2 1 1 0 8:1 4
3 SK Aritma Praha „B“ 2 1 1 0 7:1 4
4 TJ Hostivice 2 1 0 1 8:3 3
5 FK Jinočany 2 1 0 1 9:5 3
6 SK Roztoky 2 1 0 1 5:8 3
7 FK Sparta Košíře 2 0 0 2 2:10 0
8 Sokol Vonoklasy 2 0 0 2 1:14 0

Příští utkání se hraje 18. února ve 13:30 proti FK Řeporyje-Praha 5