10. kolo: Sokol Řepy – Sokol Bílá Hora 4:0

2017/2018 II. třída 10. kolo
NA CHOBOTĚ 28.10.2017 10:30

4 : 0

V desátém kole došlo na duel dvou aktuálně nejlepších týmů soutěže. Už před prvním vzájemným soubojem “A” týmů po šesti letech, však přišla Bílá Hora o tři body za kontumaci zápasu minulého kola, a tak se její náskok v čele zmenšil už jen na čtyři body.
Potom co hosté nevyužili, mezi dvacátou a třicátou minutou pár velký šancí, přišly na druhé straně dva rohové kopy. Při tom prvním ještě Ďurčíkovu střelu dokázal brankář vyrazit, nicméně při tom druhém již kapituloval. Přetažený centr totiž poslal prudce na bránu Šparlinek. Na malém vápně si dobře vybral místo Ondra Paul a slabě vyraženou střelu poslal pohotově do sítě – 1:0. Hubený náskok vydržel až do poločasu, přestože ještě mohl skórovat Petr Macek, po přihrávce od Paula, ale vybíhající brankář mu zmenšil střelecký úhel a jeho šanci chytil.
I ve druhém poločase byla hra vyrovnaná, hosté měli střeleckých příležitostí víceméně stejně jako náš tým, ale díky včasnému přistupování, měli na zakončení méně času, než tomu bylo na naší straně. V 67. minutě vyvezl míč z naší poloviny Paul. Vyměnil si míč s Mackem a sám před brankářem zkušeně skóroval k pravé tyči – 2:0. O chvilku později mohl Paul zkompletovat hattrick, ale míč po jeho hlavičce jen orazítkoval břevno. Třetí ránu zasadil hostům až Milan Koblic, který převzal míč odražený od Ďurčíka a po sólovém průniku do vápna prostřelil gólmana hostí – 3:0!
Závěr ještě zbytečně opepřil dvěma žlutými kartami Ondra Paul a byl společně s protihráčem vyloučen. Poslední slovo v utkání měl střídající Samuel Duda, který zužitkoval přihrávku Romana Fuzziho a odrazem o tyč upravil na konečných – 4:0!