Aritma Cup: Sokol Řepy – Sokol Nebušice 0:2

12.3.2017 15:30 Aritma, UMT

V dalším kole zimního turnaje na Aritmě nás čekal soupeř z naší „B“ třídy, Sokol Nebušice, se kterým jsme na podzim prohráli o tři branky.

První velkou šanci měly po čtvrthodině hry Nebušice, když odražený míč napálil soupeřův hráč do břevna.  O pár minut později si centrovaný míč pěkně zpracoval na hrudi Ondra Paul a z otočky pohotově vystřelil těsně nad. Zhruba ve třicáté minutě si připsal výborný zákrok Herman proti tvrdé střele soupeře. Největší šance našeho týmu na skórování přišla v 36. minutě, kdy si na rohový kop Dominika Žmolila, naskočil aktivní Ondra Paul, jenže míčem trefil pouze spojnici břevna a tyče. Za chvilku zazvonilo břevno opět na opačné straně. Přímý kop zakroutil přes zeď nebušický hráč do břevna, od nějž se odrazil několik desítek centimetrů před čáru. Tři minuty před pauzou se na hranici pokutového území zbavil obránce Miroslav Naňko, ale jeho následnou střelu po zemi nebušický brankář lapil na čáře.

První větší šanci ve druhém poločase si připsal po deseti minutách střelou z dálky Petr Klíma. Na druhé straně zahrozili nebušičtí prudkou střelou, která jen těsně minula šibenici naší branky. Rozhodnutí přišlo dvacet minut před koncem. Po další nebušické střele do břevna se k odraženému balónu dostal hráč soupeře a hlavou překonal Hermana – 0:1. Bohužel už jsme ve zbytku zápasu branku soupeře výrazněji neohrozili, neboť naše kombinace končily daleko od nebušické svatyně. Deset minut před koncem navíc uťal veškeré naděje na vyrovnání Lukáš Klíma, když na hranici vlastního vápna přišel o míč a nabídl tím soupeři šanci na zvýšení vedení, který ji využil – 0:2.

V příštím utkání nás čeká v neděli 19. března od 15:30 Sokolu Vonoklasy.

Sestava: Herman – Kaiser, Nekvapil, Budínský, Semrád – D. Žmolil (46. Sedlák), Paul (46. P. Klíma), L. Klíma, Macek – Naňko, Šparlinek (46. Svoboda)

Branky:  72. , 82.