Aritma Cup: Sokol Řepy – Aritma Praha U19 1:1

3.3.2017 19:30 Aritma, UMT

Už před zápasem s vedoucím mužstvem turnaje bylo jasné, že tentokrát půjde hlavně o test naší defenzivní činnosti.

Poprvé domácí „devatenáctka“ zahrozila v šesté minutě. Prudká střela však mířila přímo doprostřed branky, kde stál připravený Ondřej Herman. Ten si v utkání hodně zahrál i nohama, možná víc než v minulém zápase, kdy nastoupil v útoku. Fatální mohla být čtrnáctá minuta, když před vápnem přišel o míč Budínský a domácí útočník tak mohl běžet sám na brankáře. Při zakončení zvolil střelu z hranice vápna, kterou naštěstí Herman do branky nepustil. Podobná chyba v defenzivě přišla po půlhodině hry, když v malém vápně špatně řešil situaci, mladý Žmolil. Následná střela soupeře šla naštěstí nad. Jinak většina hry probíhala na naší obrané polovině, takže na té druhé se klidně mohla zhasnout světla, což se teda nakonec stalo, ale nepředbíhejme. Zhruba pět minut před koncem poločasu přišlo to, čemu se poeticky říká „blesk z čistého nebe“. Přibližně ve středovém kruhu byl odpískán faul na našeho hráče (možná první během zápasu). Rozehrávky se ujal Martin Budínský, jehož centr směřoval na hranici šestnácky. Tam ve vzduchu kraloval Martin Šparlinek, který hlavou míč sklepl na levý roh malého vápna, kam si naběhl Miroslav Naňko, jenž levačkou pohotově vystřelil na zadní tyč, od níž se míč odrazil do branky – 1:0!

Úvod druhé půle byl poněkud netradiční. Uběhlo totiž sotva devadesát vteřin, když v celém objektu zhasla světla. Po několika minutách se povedlo světla nahodit a mohlo se pokračovat. Poslední naší velkou šanci měl v šedesáté minutě Plevka, ale jeho střela po zemi mířila těsně vedle. Ve zbytku zápasu už jsme víceméně bránili těsné vedení. Šance domácích na vyrovnání postupně přibývaly, ale Herman v brance nás opět podržel. Občas nám pomohlo i štěstí, třeba když se na naší branku osamoceně řítil hráč Aritmy, ale na hranici vápna si tak nešikovně šlápl na míč, že sebou okamžitě švihnul na zem.  Deset minut před koncem ještě skvěle vytáhl Herman střelu ze šibenice.  Dvě minuty před koncem však dali domácí výsledku spravedlivější podobu, když se z hranice vápna trefil hráč Aritmy prvním dotykem k přední tyči – 1:1. Přestože se mělo nastavovat ještě sedm minut za výpadek proudu, sudí ukončil zápas již v devadesáté minutě, a tak jsme proti předpokládanému vítězi turnaje získali cenný bod.

Příští utkání nás čeká v neděli 12. března od 15:30 proti Sokolu Nebušice.

Sestava: Herman – Kaiser, Nekvapil, Budínský, Chládek – D. Žmolil, L. Klíma, Vodička (21. Šparlinek), Sedlák (46. Svoboda) – Plevka, Naňko

Branky: 39. Naňko – 88. Fábera