Aritma Cup: Sokol Řepy – Sokol Vonoklasy 5:1

19.3.2017 15:30 Aritma, UMT

V posledním kole turnaje nás čekal Sokol Vonoklasy, hrající momentálně III. třídu okresu Praha-západ.  Navíc Vonoklasy proti nám postavily tým, jehož věkový průměr odpovídal spíše staré gardě. Pro naše hráče však bylo úkolem, kromě výhry, také odčinit sobotní třinácti gólový nášup od Střešovic.

Od začátku utkání jsme měli jasnou převahu, což bylo způsobeno i trochu tím, že Vonoklasy absolvovaly celý první poločas v deseti hráčích. Už ve čtvrté minutě našel Semrád přihrávkou nabíhajícího Koblice, který bohužel v jasné šanci brankáře Vonoklas neprostřelil. První branka padla až o deset minut později, když do pokutového území zleva pronikl Paul a soupeřovi obránci ho museli zastavit faulem. K exekuci pokutového kopu se postavil strážce naší branky, Ondra Herman a s přehledem ji proměnil – 1:0! O dvě minuty později se k první střele dostaly i Vonoklasy, ale slabý pokus chytil Herman v pohodě do náruče. Soupeř hrál s hodně vysunutou obranou, a tak hodně našich akcí končilo odmáváním ofsajdu. Pomezního určitě musela z neustálého mávání již bolet ruka, když v pětadvacáté minutě unikl po pravém křídle Milan Koblic, jenž přihrál zezadu nabíhajícímu Ďurčíkovi, a ten míč uklidil do odkryté branky – 2:0. O deset minut později vystihl Petr Ďurčík rozehrávku soupeře a pohotově skóroval podruhé – 3:0. Krátce poté bohužel Herman nedokázal zkrotit skákající míč a dotírající útočník po kontaktu s ním upadl. Z nařízeného pokutové kopu Vonoklasy snížily na – 3:1. Hned poté byl odpískán první poločas.

I do druhého poločasu jsme vstoupili lépe. Už po dvou minutách, si na přihrávku do pravé strany naběhl Dominik Žmolil a napálil míč do sítě – 4:1. V padesáte sedmé minutě, Paulovu tvrdou střelu po zemi, vytáhl brankář soupeře na roh. Pátou branku vstřelil do odkryté branky střídající Michal Lhotka po přiťuknutí Ďurčíka – 5:1. Zkompletovat hattrick mohl o minutu později Ďurčík, když se ocitl sám před brankářem, ten však jeho pokus vyrazil. Spravit chuť si mohl Ďurčík o dvě minuty později, tentokrát ale jeho střelecký pokus mířil nad branku. Poslední šanci měl ještě hlavou Čermák, ale skóre již se nezměnilo. Podobně jako první, byl totiž i druhý poločas ukončen přibližně v 37. minutě.

Sestava: Herman – Semrád (46. Kaiser), Nekvapil (71. Michna), Čermák, Chládek (46. Svoboda) – D. Žmolil, L. Klíma, Michna (46. Lhotka), Paul – Ďurčík, Koblic (71. Semrád)

Branky:  25. a 35. Ďurčík, 14. Herman z pen., 47. D. Žmolil, 66. Lhotka – 38. z pen.